Vinařství Volařík | Vincafe.cz

VINAŘSTVÍ VOLAŘÍK

Vinařství Volařík, které vstoupilo na trh pod tímto označením v roce 2007 nyní obhospodařuje v integrované produkci 80 ha vlastních vinic, z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Vyrábí přívlastková, zejména bílá, vína. Při pěstování klade důraz na kvalitu hrozna, terroir, šetrný přístup k hroznům i vinicím a při zpracování využívá nejnovější technologie a poznatků.

Vinařství klade při pěstování velký význam na polohu vinice a vytváří vlastní řadu vín TERROIR – spojení nejprestižnějších viničních tratí s nejvhodnější odrůdou. Při výrobě je terroirovým vínům věnována speciální péče tak, aby vynikla jedinečnost vinice, v níž réva roste.

V roce 2014 vyšlo vinařství s novou řadou ORGANIC. Nabízí tři interspecifické odrůdy - Hibernal, Johanniter a Saphira, které jsou vypěstovány v režimu ekologického zemědělství na 4,2 hektarech na vinici Věstoňsko, v Perné.

Vinařství Volařík se dokázalo v krátké době prosadit mezi producenty nejkvalitnějšího vína v České republice a sklízí úspěchy na tuzemských i zahraničních soutěžích. Mezi nejprestižnější ocenění v České republice patří Champion Valtických vinných trhů (vinařství jej získalo v letech 2011, 2013, 2014) Král vín (2011, 2012, 2013) a Vinař roku (2011 a 2014). Má pravidelně vína v Salonu vín České republiky, který představuje vždy 100 nejlepších vín pro daný rok.

Od roku 2011 je členem Aliance vinařů V8, vinařství, jež se spojila s cílem společné propagace kvalitních moravských vín, zakladajícím členem VOC Mikulov a VOC Pálava.